Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2013

"ΕΚΤΕΛΕΣΗ" ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ

ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ, ο Π.Γ.Σ "εκτέλεσε" τους Γλυφαδιώτες στην Καισαριανή, νίκη με σκορ 2-0. Οι ΜΑΥΡΟΙ μπήκαν δυνατά & με αποφασιστικότητα, συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό - έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο σ' όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Ο αντίπαλος δεν μπορούσε να αντιδράσει, βγαίναμε στη μπάλα, είχαμε καλά μαρκαρίσματα & αλληλοκαλύψεις. Οι ΜΑΥΡΟΙ μας έψαχναν το γκολ & δεν πτοήθηκαν όταν ο διαιτητής έδωσε πέναλτι υπέρ μας, ανατροπή του Φλίγκο(λ) από τον αντίπαλο πορτιέρο.

Το κουφό της υπόθεσης είναι ότι με υπόδειξη του φοβερού βοηθού πήρε την απόφαση πίσω μετά από δύο λεπτά. Αρχικά ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι & κόκκινη στον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά ο βοηθός είχε κοιμηθεί στραβά το βράδυ - βλέποντας κόκκινα όνειρα & έτσι πείθει τον άρχοντα του αγώνα να αλλάξει την αρχική του απόφαση, υποδεικνύοντας θέατρο στον Φλίγκο(λ).

Με τη συμπλήρωση όμως του μισάωρου, ο Αγουρίδης βγάζει σέντρα & ο αρχηγός Kill Bill με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στο μπακλαβωτό, ακολουθεί έκρηξη στις κερκίδες από την πολύ καλή παρουσία των 400-500 ΜΑΥΡΩΝ φιλάθλων μας που έκαναν κατάληψη στην κερκίδα της Καισαριανής. Στο Α' ημίχρονο είχαμε 1-2 φάσεις για να πάρουμε αέρα δύο γκολ αλλά δεν τα καταφέραμε. Στο Β' μέρος συνεχίσαμε στον ίδιο ρυθμό & ήρθε η σειρά του Φλίγκο(λ) να κλειδώσουμε το τρίποντο, ο Μαχητής προλαβαίνει τον αντίπαλο πορτιέρο, δίνει assist στον Φλίγκο(λ) & εύκολα το 2-0.

Ακολουθούν άλλες 2-3 πολύ καλές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ & ένα δοκάρι από φάουλ του Φλίγκο(λ). Ο αντίπαλος έκανε 2 φάσεις προς το τέλος, αλλά ο θετικότατος Ανδρούτσος είπε όχι, κρατώντας ξανά το μηδέν στην εστία του (συνολικά 270') στις 3 πρώτες αγωνιστικές του Πρωταθλήματος. Τέλος καλό όλα καλά, χαρά & ικανοποίηση απ' όλους για το μεγάλο τρίποντο & την εμφάνιση.

* Ο άρχοντας δείχνει την άσπρη βούλα & ο βοηθός λέει όχι...