Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2017

ΕΙΧΕ ΚΑΡΔΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙ-ΤΣΑ

Η ΜΑΥΡΗ πήρε την συνεχόμενη νίκη στο Αίγιο & παράλληλα διατήρησε το μηδέν στην εστία σε εντός έδρας ματς. Τελικό σκορ 1-0, φτάσαμε στην θέση του πίνακα & στους 15 βαθμούς.

Οι ευκαιρίες & από τις δύο ομάδες ήταν ελάχιστες με τον Π.Γ.Σ να έχει τον έλεγχο του αγώνα & δικαιώθηκε στα τελευταία λεπτά. Κερδίσαμε το πρώτο μας πέναλτι στο πρωτάθλημα, αντίπαλος αμυντικός βρήκε την μπάλα με το χέρι σε προσπάθειά του να μαρκάρει & ο Τσίλι από τα 11 βήματα το κάρφωσε.

Οι αντίπαλοι διαμαρτηρήθηκαν έντονα για την διαιτησία του χθεσινού παιχνιδιού θεωρώντας ότι αδικήθηκαν όχι μόνο για το πέναλτι, αλλά για όλο το 90λεπτο!

Ο Σπανός σε δηλώσεις του, έξω από τα αγωνιστικά, ήταν αιχμηρός για την κατάσταση του αγωνιστικού χώρου, θέμα που αφορά την Δημοτική αρχή, αλλά μίλησε & για το φτωχό ρόστερ των 17 παικτών, για τις μεταγραφές που χρειάζονται & πως πρέπει να γίνουν. Γι' αυτό το θέμα θα αναφερθούμε τις επόμενες μέρες.

Επόμενος αγώνας την Κυριακή πάλι στο Αίγιο με αντίπαλο την ομάδα του Αιγινιακού.