Δευτέρα 8 Μαΐου 2017

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Η ΜΑΥΡΗ έβαλε φρένο στις ήττες - μετρούσαμε 4 συνεχόμενες - & έφυγε από την Καρδίτσα με τον βαθμό της ισοπαλίας, τελικό σκορ 1-1. Στα μέσα του Α' ημιχρόνου ο Π.Γ.Σ. κατάφερε να προηγηθεί με γκολάρα, σουτ - κεραυνό του Τρίγκα από 35 μέτρα.

Η Αναγέννηση προσπάθησε να κάνει το παιχνίδι της, ήθελε να αντιδράσει αλλά δεν μπορούσε. Οι ΜΑΥΡΟΙ έκλεισαν όλους τους χώρους & με σχετική ευκολία κράτησαν το υπέρ τους σκορ. Στο Β' μέρος οι γηπεδούχοι πίεσαν περισσότερο, αλλά ο ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ ήταν αυτός που έχανε ευκαιρίες να σφραγίσει τη νίκη.

Διπλή μεγάλη ευκαιρία από Γκούφα & Κρητικό, αλλά δεν κατάφεραν από ευνοική θέση να νικήσουν τον αντίπαλο πορτιέρο.

Οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης έφτασαν στην ισοφάριση. Θετικό αποτέλεσμα για τον Π.Γ.Σ. που έχει διαφορά ασφαλείας 10 βαθμών από την επικίνδυνη ζώνη.
Φτάσαμε στους 34 πόντους, απομένουν 5 αγωνιστικές & ψάχνουμε μια νίκη για να σωθούμε οριστικά.