Τετάρτη 6 Νοεμβρίου 2013

"ΜΑΧΗΤΗΣ" ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ

Ο ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ διατήρησε το αήττητο, κατέβηκε στην Κρήτη για θετικό αποτέλεσμα & τα κατάφερε. Χανιά - ΜΑΥΡΗ 1-1, σκόρερ ο Μαχητής για την ομαδάρα μας. Πριν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό μπήκαμε μπροστά στο σκορ, σέντρα του Kill Bill, ο Μαχητής με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή μας βάζει οδηγούς.

Ο απόλυτος αιφνιδιασμός έγινε, ο αντίπαλος όμως αντέδρασε άμεσα με δυο ευκαιρίες, αλλά τη μια φάση σταμάτησε ο Ανδρούτσος & τη δεύτερη το δοκάρι. Ο αντίπαλος πίεζε, το παιχνίδι πήγαινε όπως έμεις θέλαμε & μπορούσαμε σε 2 περιπτώσεις να πάρουμε αέρα δυο τερμάτων. Ανύπαρκτο οφσάιντ στον Punisher σημειώνει ο βοηθός πριν πυροβολήσει από τα τρία μέτρα τον αντίπαλο πορτιέρο & μια κεφαλιά ψαράκι του Φλίγκο(λ) από πολύ κοντά, η μπάλα μόλις άουτ.

Στο Β' ημίχρονο ο αντίπαλος είχε τον έλεγχο του αγώνα, ήθελε να ισοφαρίσει γρήγορα & το πέτυχε με τη συμπλήρωση 1 ώρας παιχνιδιού. Εμείς από τη μεριά μας είχαμε μια μεγάλη ευκαιρία με τον Leo που σούταρε άουτ από ευνοική θέση & αν είμαστε προσεκτικοί θα μπορούσαμε να κλέψουμε το ματς, αλλά οι επιλογές μας στην τελική πάσα σε 1-2 περιπτώσεις ήταν κακές. Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ήταν πολύ καλό & το αποτέλεσμα είναι δίκαιο. Και οι 2 ομάδες πάλεψαν & μπορούσε η πλάστιγγα να γείρει στη μια ή στην άλλη πλευρά.
20-25 ΜΑΥΡΟΙ φίλαθλοι δήλωσαν την παρουσία τους στη θύρα 4 του γηπέδου & χειροκρότησαν την ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ.