Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2016

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΒΟΚΟΛΟΣ

Μετά το παιχνίδι με τον Αχαρναϊκό & το ισόπαλο 0-0, ο προπονητής της ΜΑΥΡΗΣ έκανε τις ακόλουθες δηλώσεις:

"Έγινε ένα καλό παιχνίδι. Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μία από τις πιο έμπειρες ομάδες, που έχει ξεκινήσει πολύ καλά τη σεζόν και έχει δείξει σοβαρότητα. Προσπαθήσαμε από την αρχή, αν και δεν κάναμε καλό ξεκίνημα στα πρώτα 20-25 λεπτά. Δεν καταφέραμε να ηρεμήσουμε το ματς και να έχουμε καλή κυκλοφορία. Αυτό μας έφερε λίγο πίσω. Ο Αχαρναϊκός πήρε περισσότερες μπάλες, αλλά δεν έκανε φάσεις στην εστία μας

Συνήλθαμε, χάσαμε στο τέλος του ημιχρόνου μία - δύο καλές ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς πήγε περισσότερο στη δύναμη και μας ανήκε ολοκληρωτικά. Είχαμε την κατοχή και θέληση για τη νίκη.

Γενικά έγινε ένα καλό ματς. Καλή συνέχεια στον Αχαρναϊκό. Όσο για εμάς, συνεχίζουμε. Έχουμε δρόμο μπροστά μας. Πρέπει κάποια στιγμή να συνοδεύονται οι εμφανίσεις με βαθμούς. Δυστυχώς, βάσει των εμφανίσεων έπρεπε να είχαμε δύο - τρεις πόντους παραπάνω. Ευχαριστώ τα παιδιά για την προσπάθεια. Κοιτάμε το επόμενο ματς με τον ΟΦΗ".