Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2016

Ο ΞΟΜΠΛΙΟΣ ΤΟΥΣ ΞΗΛΩΣΕ...

Η ΜΑΥΡΗ ήθελε πάση θυσία να πετύχει την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα & το απέδειξε στο χορτάρι. ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ - Αγροτικός Αστέρας 1-0, σπάσαμε το ρόδι, διακόψαμε το σερί νικών του αντιπάλου που έπεσε από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Ξεκινήσαμε δυνατά στον αγώνα, ελέγξαμε τον ρυθμό, κάναμε το παιχνίδι μας. Βγάλαμε ευκαιρίες, αλλά τα σουτ των Leo - Κατίδη - Τσιλιγκίρη δεν βρήκαν στόχο.

Οι συνθήκες του αγώνα ήταν δύσκολες, βαρύς αγωνιστικός χώρος, συνεχής βροχόπτωση & οι 22 ποδοσφαιριστές είχαν να αντιμετωπίσουν πολλές αντιξοότητες.
Στο Β' ημίχρονο οι ευκαιρίες & το θέαμα έλλειψαν, σταδιακά έβγαινε η κούραση των παικτών & το ματς πήγαινε στην ισοπαλία. Οι δύο αλλαγές του Βόκολου έφεραν αποτέλεσμα.

Σέντρα του Σβούρα & ο Ξόμπλιος, που λίγα λεπτά πριν είχε πατήσει χορτάρι, με ανάποδη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο "Γ" της αντίπαλης εστίας. Γκολάρα που έφερε το πολυπόθητο πρώτο μας τρίποντο.
Την επόμενη αγωνιστική ο Π.Γ.Σ έχει ματς εκτός, ταξιδεύει στις Σέρρες.