Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2017

ΜΑΓΚΙΚΗ ΝΙΚΗ

Η ΜΑΥΡΗ διατήρησε το αήττητο στο Αίγιο παίρνοντας μεγάλο τρίποντο απέναντι στην Καλλονή, τελικό σκορ 2-0. Οι ΜΑΥΡΟΙ ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, φτάσαμε στους 19 βαθμούς & έχουμε απόσταση ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Στο Α' ημίχρονο τα πρώτα λεπτά ήταν αναγνωριστικά, μετά το 20λεπτο ο Π.Γ.Σ πάτησε γκάζι, έβγαλε ευκαιρίες με Κρητικό - Τσίλι - Leo - Στίκα, αλλά τα δίχτυα δεν κουνήθηκαν.
Στο Β' μέρος μπήκαμε πιο αποφασιστικοί & ο Ivanko με δυνατό σουτ ανάγκασε τον αντίπαλο πορτιέρο σε σωτήρια επέμβαση. Το γκολ ήρθε στην επόμενη ευκαιρία μας, σουτ του Κρητικού έξω από την περιοχή & η μπάλα στο μπακλαβωτό. Το 2ο γκολ ήρθε στα τελευταία λεπτά, ο Μπούζας βγάζει κάθετη & ο Leo με πλασέ κλείδωσε τη νίκη.

Η αντίπαλη ομάδα έβγαλε 2 καλές ευκαιρίες αλλά δεν έφτασε στην πηγή. Βρίσκεται στην ζώνη του υποβιβασμού, 10 πόντους πίσω μας. Το τρίποντο που πήραμε έχει διπλή αξία, αφού νικάς ομάδα που έχει τους ίδιους στόχους με σένα.
Επόμενος σημαντικός αγώνας εκτός έδρας με αντίπαλο την ομάδα του Πανελευσινιακού.