Κυριακή 12 Μαρτίου 2017

ΨΥΧΩΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ & ΓΚΑΡΑΒΕΛΗΣ ΓΙΓΑΝΤΑΣ

Στο κάστρο του Αιγίου δεν περνάει κανένας & ο πρωτοπόρος Απόλλωνας αρκέστηκε στον ένα βαθμό. Τελικό σκορ 0-0, με τους ΜΑΥΡΟΥΣ να βγάζουν ψυχή στο χορτάρι & με τον Γκαραβέλη να είναι ο ήρωας του αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι που είναι μια ποιοτική ομάδα ξεκίνησαν δυνατά & έχασαν διπλή ευκαιρία στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, αλλά ο ΜΑΥΡΟΣ πορτιέρο έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις του. Μεγάλη δική μας ευκαιρία με τον Μπούζα από ευνοική θέση να μην πιάνει καλά το σουτ & να δίνει τη δυνατότητα στον αντίπαλο να απομακρύνει τον κίνδυνο.

Στο Β' ημίχρονο ο Απόλλωνας έγινε πιο απειλητικός, είχε δοκάρι & χαμένο πέναλτι. Όλες οι προσπάθειες που έκανε σταμάτησαν στον γίγαντα Γκαραβέλη που καθάρισε όλες τις φάσεις.

Η ΜΑΥΡΗ για 20-25 λεπτά έπαιξε με παίκτη λιγότερο, άδικη δεύτερη κίτρινη στον Καζναφέρη, αρκεστήκαμε στις αντεπιθέσεις & βγάλαμε ευκαιρίες με Τσίλι & Ivanko, αλλά δεν φτάσαμε στο γκολ. Πήραμε τον πόντο της ισοπαλίας, φτάσαμε στους 27 βαθμούς & συνεχίσαμε το αήττητο σερί στο Αίγιο

Επόμενος αγώνας εκτός έδρας με αντίπαλο την ομάδα του Αγροτικού Αστέρα.