Τρίτη 21 Μαρτίου 2017

ΒΑΘΜΟΣ ΣΤΟΝ ΕΥΟΣΜΟ - ΤΕΤΑΡΤΗ ΜΕ ΣΕΡΡΕΣ

Πολύτιμη ισοπαλία μακριά από το Αίγιο απέσπασε η ΜΑΥΡΗ, παλικαρίσιος βαθμός στον Εύοσμο με τελικό σκορ 1-1. Μπορεί ο Π.Γ.Σ. να παρατάχθηκε στο χορτάρι με 5 βασικές απουσίες, αλλά στάθηκε όρθιος, έδειξε αντίδραση & κράτησε διαφορά ασφαλείας από την κάτω ζώνη. Είμαστε στην θέση με 28 βαθμούς.

Στο Α' ημίχρονο οι φάσεις & για τις δύο ομάδες ήταν λίγες. Μεγάλη ευκαιρία για την ΜΑΥΡΗ με το καλημέρα, πάσα του Ντέμο & σουτ του Κρητικού η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Ο αντίπαλος κατόρθωσε να βρεθεί μπροστά στο σκορ & έτσι λήσει το Α' μέρος.

Στο Β' ημίχρονο οι ΜΑΥΡΟΙ έδειξαν αντίδραση & με τις αλλαγές που έγιναν φτάσαμε στην ισοφάριση.

Σέντρα του Daghestani & ο Κρητικός με κεφαλιά φέρνει το ματς στα ίσια. Ίσως αν είχαμε & την τύχη με το μέρος μας να κλέβαμε & το τρίποντο. Σε δύο μέρες έρχεται παιχνίδι στην έδρα μας.
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ - Πανσερραϊκός την Τετάρτη 22/03 & ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Αιγίου
Ο αντίπαλος βρίσκεται 1 βαθμό μπροστά μας, εμείς με νίκη τον προσπερνάμε.