Τετάρτη 9 Οκτωβρίου 2013

ΔΥΟ ΦΟΝΙΚΑ ΧΤΥΠΗΜΑΤΑ...ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ & ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ

ΜΑΥΡΗ - Βύζας 2-0, ζευγαρώσαμε τις νίκες μας & κοιτάμε μπροστά. Πριν συμπληρωθεί το πρώτο 5λεπτο ο Kill Bill έχοντας μπει φουριόζος από τα αποδυτήρια σημειώνει το πρώτο του φετινό γκολ, όταν σε σουτ του Leo η μπάλα χτυπά στο δοκάρι, ο Bill παίρνει το ριμπάουντ & τη στέλνει στο μπακλαβωτό. Στο Α' ημίχρονο είχαμε απόλυτα τον έλεγχο του παιχνιδιού & δημιουργήσαμε τις προυποθέσεις & για άλλα γκολ. Σουτ του Φλίγκο(λ), απόκρουση στη γραμμή από αντίπαλο αμυντικό, ενώ οι κεφαλιές των Ιωάννου - Punisher από καλές θέσεις έφυγαν δίπλα από τα δοκάρια. Στο Β' ημίχρονο μπορεί να μη βγήκαμε με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή, αλλά η πολύ καλή αμυντική λειτουργία της ΜΑΥΡΗΣ είχε σαν αποτέλεσμα να αναγκάσει τον αντίπαλο να μη βγάλει ούτε υποψία ευκαιρίας σ' ολόκληρο το 90λεπτο. Το τρίποντο κλείδωσε με γκολάρα ο Φλίγκο(λ), έκανε κούρσα 50 μέτρων, πέταξε τη μπάλα μπροστά περνώντας έναν αντίπαλο σαν σταματημένο, μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε ιδανικά & άντε γεια! Κερδίσαμε τις μάχες στον αγωνιστικό χώρο, βγαίναμε πρώτοι στη μπάλα & στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού πρεσάραμε ψηλά

* Ο παλαίμαχος τερματοφύλακας της ΜΑΥΡΗΣ Βασίλης Θεοδώρου που αγωνίστηκε τις δεκαετίες 50' 60', βραβεύτηκε πριν την έναρξη του αγώνα από τον Γιώργο Παπαναστασίου.

* Οι δύο σκόρερ ετοιμάζονται...
Kill Bill με το καλημέρα
Φλίγκο(λ) για το καληνύχτα.

* Τα τσιμέντα ζεσταίνονται...

* Ο Ιωάννου αποχωρεί τραυματίας ένα τέταρτο πριν τελειώσει το ματς, ελπίζουμε να μην είναι κάτι σοβαρό.

* Ο Wenger ξεκίνησε με την ίδια ενδεκάδα, που χρησιμοποίησε στο νικηφόρο αγώνα του Μενιδίου.

* ΟΙ ΜΑΥΡΟΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΖΟΥΝ ΤΟ ΤΡΙΠΟΝΤΟ...

Το πανόραμα της 2ης αγωνιστικής του δικού μας Ομίλου σε βίντεο:

Επόμενος αγώνας στην Καισαριανή με αντίπαλο την ομάδα της Γλυφάδας, την Κυριακή 13/10 & ώρα 16:00.