Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2014

ΚΟΙΛΙΑΡΑΣ - ΟΥΡΤΑΔΟ ΜΟΙΡΑΖΑΝ...KILL BILL - LEO ΚΑΡΦΩΝΑΝ!

Η ΜΑΥΡΗ έδειξε χαρακτήρα, είχε καθαρό μυαλό & ψυχικά αποθέματα, φεύγοντας με το τρίποντο από την Μαγούλα. Τα 2 νέα αποκτήματα του Π.Γ.Σ, Ουρτάδο - Κοιλιάρας, με τη δουλειά τους μέσα στο χορτάρι έχουν μεγάλο μερίδιο από τη σημερινή νίκη, χωρίς αυτό βέβαια να μειώνει τη συλλογική μεγάλη προσπάθεια των υπόλοιπων ΜΑΥΡΩΝ παικτών μας.

Στο Α' ημίχρονο είχαμε τον έλεγχο του αγώνα & βγαίναμε με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή. Κύριος εκφραστής των επιθέσεων μας ήταν ο Ουρτάδο που πήρε πρωτοβουλίες, ζήταγε μπάλα & μοίραζε δεξιά - αριστερά. Ο ίδιος παίκτης είχε 2 σουτάρες, αλλά είχε την γκαντεμιά το ένα να σημαδεύσει το δοκάρι & το άλλο να περάσει λίγο άουτ, ενώ μια assist του, πάρε - βάλε στον Μαχητή σε άχαστο τετ-α-τετ, δε μπήκε τελικά ποτέ.

Κόντρα στη ροή του παιχνιδιού ο αντίπαλος σε μια στημένη φάση & σε ολιγωρία της άμυνάς μας, είχε την τύχη να προηγηθεί & να κρατήσει το υπέρ του σκορ στο πρώτο 45λεπτο. Στο Β' ημίχρονο οι ΜΑΥΡΟΙ συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα, μπαίνοντας πιο δυνατά & αποφασιστικά, μη πτοούμενοι από το εις βάρος μας σκορ. Η γρήγορη ισοφάριση θα μας έδινε ψυχολογία & θα μας έλυνε τα πόδια, ήρθε περίπου στο ημίωρο, ο Κοιλιάρας σεντράρει & ο Kill Bill το καρφώνει.

1-1 & σε λίγα λεπτά κάνουμε την ανατροπή, assist Κοιλιάρα στον Leo που μόλις είχε μπει στο χορτάρι, σουτ & 1-2. Μεστό παιχνίδι από τον Κοιλιάρα που έβλεπε γήπεδο - κρατούσε μπάλα, μοίραζε, έδωσε την ηρεμία που χρειαζόμασταν. Μεγάλη νίκη που είχαμε ανάγκη όλοι μας, τρίποντο με ανατροπή. Αισιοδοξία για τη δύσκολη συνέχεια υπάρχει, μη χαμπαριάζοντας τίποτα.