Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου 2015

ΝΙΚΗ - ΒΑΛΣΑΜΟ

Ο ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ μπήκε ξανά στο δρόμο των νικών, ο στόχος για κατάκτηση τριπόντου πραγματοποιήθηκε. ΜΑΥΡΗ - Άλιμος 1-0, φτάσαμε τους 22 βαθμούς & στην 6η θέση, αφήνοντας τον αντίπαλο 5 πόντους πίσω. Ο Π.Γ.Σ ήταν καλύτερος από τον αντίπαλο, έψαξε & βρήκε τον τρόπο να βγάλει το γκολ που θα έφερνε το σημαντικό τρίποντο.

Λίγα λεπτά πριν τελειώσει το Α' ημίχρονο, ο Milievits εκτελεί φάουλ, πρώτη κεφαλιά Ιωάννου - δεύτερη του Φουρτάδο & η μπάλα στο μπακλαβωτό. Στο Β' μέρος ψάξαμε & άλλο μπαλάκι για να καθαρίσουμε μια & καλή το ματς, αλλά τα σουτ των Ουρτάδο - Milievits δεν βρήκαν δίχτυα.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα είναι ο διαιτητής που έβγαζε τις κίτρινες κάρτες για πλάκα!

Άφησε & τις δύο ομάδες με 10 παίκτες, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο σκόρερ Φουρτάδο, που για πρώτη φορά ξεκίνησε στην αρχική ενδεκάδα & δυστυχώς χάνει τον επόμενο αγώνα.